Jak dzięki kampaniom Facebook Ads uzyskać od 30 do 50 leadów miesięcznie w branży pokryć dachowych?

Z firmą Novatik współpracujemy już ponad 3 lata w zakresie zarówno obsługi profilu na Facebooku, jak i prowadzenia kampanii Facebook Ads. Od 2020 r. naszym głównym zadaniem jest pozyskiwanie dla klienta leadów – osób poszukujących pokryć dachowych do swoich domów.

Nasze działania rozpoczęliśmy od stworzenia z klientem mechaniki pozyskiwania kontaktów. Zdecydowaliśmy się na kampanię leadową, gdzie lead magnetem będzie darmowa wycena na pokrycie dachowe. Wiele konkurencyjnych firm pobiera za nie dodatkowe opłaty, dlatego mechanika reklamy i jej przekaz okazały się strzałem w dziesiątkę.

Jako materiał reklamowy wykorzystaliśmy zdjęcia oraz filmy z gotowych już realizacji klienta, które w bardzo dobry sposób ukazywały produkt na gotowym budynku. Działanie to pozwoliło klientowi pozbyć się jego obaw o jakość oraz wygląd produktu. Dodatkowo informacja o darmowej wycenie spowodowała uzyskanie dużej liczby formularzy kontaktowych już w pierwszych 48 godzinach działania reklamy.

1  2 e1650442255186


W trakcie trwania kampanii, po otrzymanym feedbacku od klienta, postanowiliśmy uruchomić dodatkową grupę reklam, w których motywem przewodnim była możliwość uzyskania darmowej próbki panelu dachowego. Pozyskane formularze kontaktowe przekazywane były do naszego klienta, który realizował wysyłkę próbek dla osób zainteresowa
nych.


W przypadku tej kampanii zdecydowaliśmy się na kilka grup odbiorczych – główną stanowiła grupa remarketingowa, a w jej skład wchodziły osoby odwiedzające stronę internetową naszego klienta. Drugą grupę zaś stanowiły osoby, których zainteresowania dotyczyły dachów oraz pokryć dachowych:

unnamed 2

(Wynik za okres 20 dni 20 marca-10 kwietnia)

W ciągu naszej dwuletniej współpracy pozyskaliśmy dla firmy Novatik około 900 leadów. Klient już dwukrotnie zwiększał budżet na działania leadowe, informując nas, że duży % z pozyskanych leadów udaje się domknąć jako przyszłą sprzedaż.

Prowadzisz firmę i szukasz sposobu na użycie Facebook Ads w swoim biznesie?

Skontaktuj się z Patrykiem i dopytaj o szczegóły! 👇

Zadzwoń!

ARM NowaStrona GRAFY Kontakt LEAVEaREPLY

wyślij zapytanie!